Як відкрити свою залу єдиноборств
15.01.2025
Мрієте про власний бізнес – зал єдиноборств? У матеріалі APPOINTER поговоримо про те, як його відкрити. Обговоримо традиційні для такої теми питання – у чому плюси, що має включати бізнес-план, як вивчити ринок та підібрати приміщення, що з обладнання купити, які оформити документи. Також на вас чекають відповіді на запитання, скільки вкласти в спортивний клуб, як його просувати і які ризики врахувати.

Зміст:
- Перспективи бізнес-ідеї, кому підходить, у чому плюси
- Бізнес-план борцівського клубу
- Як відкрити спортивну залу єдиноборств: ключові моменти
- Крок 1: вивчіть ринок та аудиторію
- Крок 2: зареєструйте бізнес
- Крок 3: оберіть приміщення для спортивної школи
- Крок 4: складіть список та закупіть необхідне
- Крок 5: найміть співробітників
- Як працювати з аудиторією та просуватися
- Скільки коштує відкрити зал єдиноборств, коли розраховувати на прибуток
- Переваги використання CRM Appointer для бізнесу єдиноборств
- І насамкінець: ризики
Перспективи бізнес-ідеї, кому підходить, у чому плюси
Чи варто відкривати зал єдиноборств?
Пропаганда спорту, напрям стресу та агресії у мирне русло, змагальний компонент та виклик самому собі – основні причини, чому молодь і старші люди обирають для себе єдиноборства. Внесок у їхню популяризацію також привносять персонажі з кіно та реальні спортсмени. Тому у графі актуальності бізнесу однозначно ставимо галочку.
А що з перспективами? За умови, що підприємець-початківець – спортсмен (або добре розбирається в темі), готовий вкладати час у розвиток і просування справи, має відносно невеликий стартовий капітал, є реальні шанси на успіх. І щоб їх було більше, починати відкривати свій клуб єдиноборств варто з вивчення ніші та написання детального бізнес-плану.
Бізнес-план борцівського клубу
Бізнес-план – це стратегія розвитку підприємства, опис концепції послуги/продукту, перелік та порівняння конкурентів, фінансовий план, канали залучення фінансування та клієнтів, облік ризиків та багато іншого. Підсилює документ наявність SWAT-складової: виявлення плюсів та мінусів проекту, їх аналіз та рекомендації, як збільшити перше та зменшити друге. План бізнесу допоможе зрозуміти, чи буде ваш почин життєздатним.
Перед тим, як відкрити свою залу єдиноборств, пропишіть план і розкрийте моменти:
- 1. Опис бізнесу, місія, цілі.
- 2. Перелік та наповнення послуг.
- 3. Опис ЦА.
- 4. Виробнича програма: скільки відвідувачів приходитиме, скільки послуг реалізовуватиметься + за якими цінами.
- 5. Маркетинг: ситуація в ніші + прогнози її розвитку на найближче майбутнє, конкуренти зі своїми сильними-слабкими сторонами, стратегія просування, ризики та що з ними робити.
- 6. тех. план: приміщення, обладнання + інвентар + розхідники, комунікації.
- 7. Співробітники та управління.
- 8. Стартовий капітал, Витрати.
- 9. Необхідні інвестиції, канали їхнього залучення.
Також бізнес-план повинен включати оцінку ефективності підприємства: розрахунок доходів та прибутку, + окупність.
Як відкрити спортивну залу єдиноборств: ключові моменти

Крок 1: вивчіть ринок та аудиторію
Єдиноборства включають 3 категорії - східні, європейські, мікс. У першу входять айкідо, дзюдо, ушу, карате та ін. До другої належать бокс та кікбоксинг, самбо, боротьба греко-римська. Мікс – це варіанти помісі європейських та східних єдиноборств.
Сучасний ринок виділяє такі формати спорт-шкіл, як:
- клуби для профі;
- зали для любителів єдиноборств різного рівня, розраховані на дорослу аудиторію;
- школи для дітей, підлітків.
Для початку визначтеся, клуб єдиноборств якогось формату хочете відкрити.
Щодо потенційних клієнтів, основу складають чоловіки (діти, підлітки, дорослі), яких мотивує реалізація у професійному спорті, удосконалення спортивної форми, розвиток навички постояти за себе та психологічної стійкості. З цих причин зали єдиноборств залучають і жіночу аудиторію, серед якої популярні тайський бокс, айкідо, джиу-джитсу.
Якщо ви плануєте працювати з кількома різними категоріями клієнтів, поділіть їх на групи за віком. Це забезпечить більш високу якість навчання та комфорт.
Крок 2: зареєструйте бізнес
Як законно відкрити спортивний клуб єдиноборств?
Для початку створіть компанію – оформіть бізнес-суб'єкт, як ФОП та ТОВ (якщо плануєте вести бізнес із партнерами). Далі зареєструйтесь у пенсійному фонді, фондах мед. та соц. страхування (надайте необхідні документи Податковій службі). Залежно від того, орендуєте ви приміщення чи купуєте, у вас має бути відповідний договір чи право власності. Оформіть дозволи на роботу від пожежної служби, СЕС. Також в адміністрації району отримаєте дозволи на роботу спорт-школи та торгівлю (якщо потрібно).
В ідеалі щодо реєстрації краще консультуватися з юристом. Він допоможе зібрати та оформити необхідні документи правильно і нічого не проґавити.
Крок 3: оберіть приміщення для спортивної школи

Де відкрити свій клуб єдиноборств?
Рекомендації щодо локації:
- виграють школи у великих міських спальниках чи центрі населеного пункту. Локацію за містом краще не вибирати, хоча там і нижча ціна оренди;
- звертайте увагу на наявність зручної розв'язки транспорту, місць для паркування для клієнтів;
- нехай поряд не буде прямих суперників.
Саме приміщення має бути від 100 кв. м площею. Розраховуйте простір, щоб одного учня припадало 5 кв. м зали. Якщо збираєтеся робити ремонт, приділіть особливу увагу покриттю підлоги (м'яке, але стійке до стирання). Також для комфортних занять важливо забезпечити режим вологості 45-55% температури – 18 °С.
Порада: щоб заощадити на оренді, спробуйте зняти для тренувань спортзал у загальноосвітній школі.
Крок 4: складіть список та закупіть необхідне
Як обладнати свою залу єдиноборств? Конкретний перелік залежить від статусу клубу. Приватний клуб для любителів додатково вимагатиме брусів, турників, матів та спец. килимів, а школа для дітей та підлітків обійдеться стандартним набором інвентарю. Якщо це клуб для боксерів-профі, до списку необхідного увійдуть:
- рукавички, рашгарди, жилети, що обтяжують;
- мішки та груші;
- ринг для боксу з помостом;
- еластичні бинти;
- станції та манекени для ударів;
- гантелі, гирі, штанги.
Крім спеціалізованої закупівлі клубу єдиноборств потрібні меблі, щоб обладнати роздягальні, зони відпочинку, стійку reception.
Порада: залізо та тренажери, а також деякі меблі можна купити б/у. А ось килимки, рукавички для боксу та ін., що служить недовго, беріть нове.
Крок 5: найміть співробітників
Кого наймати, щоб не просто відкрити спортивний клуб єдиноборств, а й забезпечити йому репутацію? Насамперед – тренерів-професіоналів. Це імідж, реклама та те, заради чого клієнти готові їхати з ін. кінця міста. Придивляючись до кандидатів, звертайте увагу на освіту, досвід роботи, відгуки, регалії. Також важливі комунікативні навички та вміння знаходити спільну мову з різними типами клієнтів, почуття такту, любов до своєї справи, бажання розвиватися.
Кількість тренерів залежить від того, скільки секцій викладається у школі. Оптимально наймати 2-х інструкторів для позмінної роботи з розрахунку одне бойове мистецтво.
Крім тренерів до зали єдиноборств також знадобиться адміністратор, бухгалтер, маркетолог, прибиральниця. Також найміть медика, щоб оперативно надавав допомогу учням, які отримали травми.

Як працювати з аудиторією та просуватися
Мало відкрити зал єдиноборств, обладнати його та найняти хороших інструкторів, щоб до вас пішли клієнти. Аудиторію треба залучити та побудувати з нею стосунки. Це називається стратегією маркетингу і вона може включати такі інструменти:
- роздавальну поліграфію – листівки, флаєри, візитки;
- оголошення, розклеєні у місцях скупчення потенційних клієнтів;
- створення сайту з корисним наповненням, зручною навігацією;
- розвиток сторінок у соціальних мережах;
- націлення, контекстну рекламу;
- просування SEO (сайт, лендінг);
- просування SERM (позитивні відгуки на форумах, спец. сайтах, у блогах) та ін.
Щодо утримання аудиторії, тут важлива коректна комунікація адміністратора, зручність запису на уроки, високий рівень сервісу, тлумачна система продажів, програма бонусів для постійних клієнтів та ін. Більшість перерахованих моментів виводить на новий рівень використання CRM-системи, про яку розповімо пізніше.
Скільки коштує відкрити зал єдиноборств, коли розраховувати на прибуток
Вкладення у бізнес варіюються від формату спорт-школи. Клуби для дітей та спортсменів-аматорів зазвичай дешевші, з основною статтею витрат на оклади інструкторам. Зали для профі вимагають більшого стартового капіталу та дорожчі в обслуговуванні.
Оцінимо проект і розрахуємо окупність на основі приблизних цифр, а як приклад візьмемо зал боксу. Отже, скільки коштує відкрити клуб єдиноборств на старті:
- реєстрація підприємства – 1000₴;
- ремонт у приміщенні – 40 000 ₴;
- техніка, інвентар – 100 000 ₴;
- маркетинг та реклама – 10 000 ₴;
- непередбачені витрати – 10 000 ₴;
- всього – 161 000 ₴.
Витрати помісячно:
- орендна плата + комунальні - 20 000 ₴;
- оклади співробітників – 30 000 ₴;
- відрахування на рекламу – 5000₴;
- всього – 55 000.
Припустимо, що кількість відвідувачів школи на місяць – 130 осіб, ціна уроку – 600 ₴. Тоді щомісячний дохід становитиме 78 000 ₴. Віднімемо з нього витрати за місяць та отримаємо прибуток 23 000 ₴. Щоб знати окупність, розділимо стартовий капітал на прибуток та отримаємо цифру 7. Тобто школа має окупитись за 7 місяців.
Переваги використання CRM Appointer для бізнесу єдиноборств
Як не лише відкрити зал єдиноборств, а й збільшити шанси на успіх? Інтегрувати в управління підприємством CRM-систему. Компанія APPOINTER розробила програмне забезпечення для автоматизації малого та середнього бізнесу, яке дасть вашому спортивному клубу такі можливості:
- структурована база даних щодо відвідувачів в одному місці;
- автоматизований запис на тренування для адміністратора;
- опція забронювати час уроку без дзвінка для клієнтів;
- контроль за приходом-витратою ТМЦ, можливість своєчасно поповнити недостатнє;
- автоматичні розрахунки окладів працівникам для бухгалтера;
- звіти статистики та аналітики у будь-який момент часу для власника.
Використання CRM прискорює безліч операцій на підприємстві, розвантажує співробітників, підвищує якість обслуговування клієнтів, допомагає планувати рекламні кампанії та багато іншого. Все це – без додаткових вкладень та найму нових співробітників.
Хочете протестувати та оцінити ці можливості? Зв'яжіться з нами та підключіть безкоштовний тестовий період програми, який APPOINTER пропонує новим клієнтам.

І насамкінець: ризики
Як відкрити спортивний клуб єдиноборств без ризиків? Ніяк. Проте можна ще на етапі написання бізнес-плану ці ризики врахувати і продумати, що з ними робити.
Які основні труднощі чекають на власника спорт-школи:
- бізнес розвивається повільніше, ніж хотілося б;
- складно просуватися;
- конкурентів багато, їх кількість зростає.
Що робити? Шукайте найефективніші для вас канали просування, будуйте правильну комунікацію з клієнтами, працюйте на утримання аудиторії, а не лише на залучення, робіть ставку на кваліфікацію тренерів, вивчайте тренди галузі, аналізуйте суперників. Якщо ви дійсно горите своєю справою і готові в неї вкладатися, у вас обов'язково вийде.