Як відкрити свій СПА салон з нуля
31.10.2022
Вирішили відкрити СПА салон? Тоді сьогодні у блозі APPOINTER шпаргалка для вас. Обговоримо тему оформлення документів, вибору приміщення та персоналу, купівлі обладнання та реклами. А наприкінці навчимося розраховувати окупність бізнесу, щоб кожен підприємець-початківець міг відповісти собі на запитання, чи вигідно відкривати СПА салон в Україні.
Зміст:
- СПА салони – актуальний бізнес
- Які послуги надаватиме СПА студія
- Як оформити СПА салон: документи та дозволи
- Яке приміщення підійде
- Яке обладнання потрібне СПА салону
- Підбираємо команду
- Рекламуємо свою справу
- Чи вигідно відкривати СПА салон: окупність
- Висновок: що допоможе зробити СПА салон з нуля вигіднішим
СПА салони – актуальний бізнес
Сучасна людина мультизадачний, а розв'язання безлічі завдань потребує умінь, витрат енергії та стресостійкості. Тому відпочинок та розслаблення відіграють важливу роль у житті кожного. СПА-студії, що сприяють релаксації та оздоровленню, перспективний напрямок бізнесу – і його актуальність лише підвищуватиметься.
Інші плюси відкриття СПА салону:
- можна розпочати справу у мегаполісі, великому населеному пункті чи маленькому місті;
- місце знайдеться навіть у переповненій ніші, якщо добре дослідити ринок, проаналізувати конкурентів та аудиторію, знайти свою фішку. Приклад: ви можете поєднувати SPA та медичні консультації, найнявши до студії лікаря;
- можна балансувати якісний сервіс з адекватною вартістю, що завжди приваблює клієнтів.
Якщо ви давно хочете відкрити салон, зараз саме час. Для розвитку є два шляхи: почати справу з нуля або модифікувати наявну б'юті-студію. Сьогодні зосередимося на першому варіанті.
Які послуги надаватиме спа студія
Групи послуг
Що потрібно, щоб відкрити СПА салон? Почнемо зі списку процедур. Продумуйте його заздалегідь, щоб зрозуміти, яке обладнання та персонал знадобляться.
Є загальні послуги: догляд за волоссям, стрижка + укладання, педикюрні/манікюрні процедури, нарощування вій, корекція брів, пр. Для реалізації переліку достатньо найняти досвідчених майстрів, без спец. кваліфікації.
Фахівці знадобляться, якщо ви оберете для SPA косметологічні або медичні процедури:
- масаж – лікувальний, розслаблюючий, антицелюлітний;
- терапія водою, послуги з використанням мінеральних вод, грязей, водоростей, процедури термальні, терапія аромамаслами;
- лазерне видалення волосся на тілі;
- догляд за шкірою, процедури, що омолоджують для особи (маски лікувальні, ін.);
- пілінги (хімічні та ін).
Послуги першого та другого блоку можна міксувати, а можна зосередитись на одному напрямку. Все залежатиме від формату СПА салону, який вам до душі/який максимально затребуваний у вашому місті.
Програми SPA
Ви також можете розробити спеціалізовані програми, перш ніж відкрити СПА салон. Є об'єднати доповнюючі процедури в комплекс, який вирішуватиме один чи кілька запитів клієнта, ви отримаєте SPA-програму та створите закладі родзинку.
Особливості програми– задіяні кілька спеціалістів, тривалість від тижня до кількох місяців, є перерви на відпочинок. Після закінчення курсу відвідувач отримує конкретний, тривалий результат.
Хороша програма SPA враховує індивідуальність споживача (особливості здоров'я, протипоказання тощо), починається/завершується мед. консультацією, включає рекомендації щодо модифікації способу життя. Варіанти тем для таких програм – комплекс «Антицелюліт», програма «Релаксація», «Антистрес», «Омолодження» тощо.
Орієнтовна структура для наочності:
- вступ: консультація фахівця > виявлення проблеми/запиту > пропозиція набору процедур, вкладених у вирішення проблеми;
- терміни: визначення тривалості програми за рекомендацією спеціаліст, підбір сприятливого періоду (наприклад, відпустка);
- мед. обстеження на вході до SPA-програми: розпитування пацієнта > заповнення анкети > діагностика;
- наповнення програми: формування та реалізація процедур, спрямованих на вирішення запиту;
- аналіз результатів: порівняння ситуації клієнта до програми та після проходження.
Крім реалізації послуг, можна відкрити СПА салон, що продає косметичні продукти для домашнього використання. Плюс такого рішення – можливість заробити на роздрібному продажу до 20% основної виручки.
Як оформити СПА салон: документи та дозволи
Для законної роботи доведеться пройти крізь юридичну складову.
Як оформити салон? Спочатку зареєструйте себе як підприємця. Вибираючи форму підприємництва ФОП/ФОП (фіз. особа підприємець/фізична особа підприємець), надайте реєстратору 2 заяви: для себе (реєстрація підприємця), для салону (щоб оформити спрощене оподаткування). Процедура зазвичай забирає трохи більше доби.
Ви можете вибрати також форму підприємництва ТОВ/ТОВ (організація з обмеженою відповідальністю/товариство з обмеженою відповідальністю). Для реєстрації потрібно більше паперів, а оформлення займе більше часу. Але такий вибір має свої переваги.
Далі, оформлюючи СПА салон, ви повинні отримати набір дозволів – від МНС/МНС, СЕС/СЕС, Держадміністрації, Пожежної служби + дозвіл на розміщення зовнішньої реклами. Потрібна медична ліцензія, якщо у вас будуть відповідні послуги. Порада: поєднайте підбір приміщення з етапом оформлення дозволів, тому що локація повинна відповідати набору вимог різних служб.
Щоб СПА працювало законно, співробітники повинні регулярно проходити медогляди, мати медкнижки, а сам салон – мати журнал медоглядів, санітарний журнал, засоби та інвентар санітарної обробки.
Яке приміщення підійде
Важливий момент 1 – розташування. Щоб відкрити СПА салон, підійде локація високої прохідності, поряд із транспортною розв'язкою та паркуванням, щоб клієнтам було зручно дістатися та залишити машину. Добре, коли фасад видно з вулиці, і він нічим не загороджений. Ідеально – коли поблизу немає конкурентів.
Важливий момент 2 – просторе приміщення. Для розміщення SPA-бізнесу потрібно не менше 100 кв. м. (і чим більше місця, тим краще).
Оглядаючи локацію, перевіряйте стан основних комунікацій та відповідність залів вимогам пожежної безпеки. Також вибираючи приміщення, оцінюйте:
- чи можливо зробити відповідне планування?
- чи поміститься потрібна техніка?
- якої складності знадобиться ремонт?
- Чи вдасться створити правильну атмосферу СПА?
Якщо всі моменти влаштовують, укладайте контракт оренди.
Яке обладнання потрібне СПА салону
На цій статті витрат бажано не економити, оскільки якість техніки та меблів безпосередньо пов'язана зі швидкістю окупності бізнесу. Хороше обладнання = комфорт та безпека для клієнта, зручність роботи та ефективність фахівців, гарантія швидшого результату від процедур. Тобто це запорука хорошої репутації, успішності, прибутковості бізнесу.
Загальний список того, що потрібно, щоб відкрити СПА салон:
- ванни гідромасажу, медичні, для релаксації;
- SPA-капсули;
- кушетки для обгортань, акваведа-, флоатинг-кушетки;
- кімнати соляні;
- модульні SPA;
- обладнання для безконтактних процедур;
- душові
- лежаки;
- хамам, сауни;
- столи, крісла масажні;
- стільці масажистів;
- валики під голову;
- набір стоунтерапії.
Саме ваш список обладнання залежить від обраних процедур та концепції СПА.
Підбираємо команду
Шукайте людей з урахуванням переліку процедур, графіка роботи СПА салону. У команду точно знадобляться два адміністратори (робота у 2 зміни), бухгалтер, маркетолог, прибиральниця, сантехнік, спеціалісти з послуг – перукарі, майстри манікюру/педикюру, масажисти, косметологи, лікарі (якщо є мед. послуги).
Відкриваючи СПА салон, відповідних кандидатів у команду визначайте критеріями:
- Індивідуальні показники - комунікабельність, чарівність, стресостійкість;
- професійна кваліфікація – освіта, сертифікати про проходження курсів, призи, здобуті у спеціалізованих конкурсах;
- досвід роботи: що більше, то краще.
Важливими є рекомендації найманого спеціаліста від начальника з минулого місця роботи або відгуки клієнтів від індивідуальної зайнятості. Також можна дати претенденту пробне завдання.
Рекламуємо свою справу
Важливість реклами зростає, якщо ви вирішили відкрити СПА-салон в Україні з нуля. Починайте рекламуватись до відкриття та використовуйте комбінацію різних рекламних методів, зокрема – зовнішньої реклами та просування через інтернет.
Реклама offline (зовнішня) реалізується через вивіску, вітрини СПА салону, покажчики, сітілайти, банери, бігборди, постери (у транспорті, ліфтах). Сюди входить роздавальна поліграфія (візитки, флаєри, листівки), реклама по телевізору/радіо.
Щоб проінформувати потенційних клієнтів про відкриття СПА салону та просувати його, використовуйте online-інструменти:
- таргетинг;
- контекстна реклама Google;
- сайт-візитка;
- ведення соц. мереж (Instagram, FB);
- карти 2gis, Google Maps;
- приміщення SPA салону в онлайн-каталоги;
- реклама на тематичних форумах, у групах Telegram;
- SEO-просування;
- сторінки-агрегатори (наприклад, Barb.ua, MyBeauty, Relax.ua.).
Рекламний бюджет обмежений? Проаналізуйте, який канал/канали просування спрацюють для вас найефективніше, і вкладетесь у них. Наприклад, маленькому СПА салону не завжди розумно вкладатися в дорогий бігборд, проте корисно приділити увагу соціальним мережам.
Чи вигідно відкривати СПА салон: окупність
Відповісти допоможе розрахунок терміну окупності. Нижче приклад простого методу:
Окупність (О)= Стартовий капітал (С) / середній прибуток (П) за період (напр., 12 міс.).
С – сума відкриття СПА салону. Щоб розрахувати С, підсумуйте такі статті (далі приблизний список): оформлення документів + оренда + витрати на ремонт, дизайн + меблі, витратні матеріали, обладнання + рекламні інвестиції + встановлення каси + оплата телефону, інтернету.
П = приблизний дохід за 12 місяців (Д) – (постійні витрати (ПістР) + змінні витрати) (ПерР).
Д = середній чек * середня кількість відвідувачів - кількість майстрів * кількість робочих днів.
ПостР = орендна плата + комунальні послуги + рекламні вкладення + зарплата + знос техніки + податкові відрахування.
ПерР – сума заповнення витратних матеріалів.
У середньому студії SPA окупаються протягом 2-х років.
Висновок: що допоможе зробити СПА салон з нуля вигіднішим
Система автоматизації бізнесу (CRM/ Customer relationship management) значно полегшує власнику SPA управління, а співробітникам салону – роботу. Чому б не встановити її ще на старті справи?
Переваги та можливості:
- систематизація клієнтської бази;
- чіткі, своєчасні звіти;
- просте керування складом;
- менше бюрократії, мінімум помилок у документах, розрахунках;
- розрахунок зарплат працівникам;
- автоматичне рекламне розсилання, нагадування клієнтам про візит;
- можливість для вашої аудиторії записатися на процедури у зручному форматі та багато інших. інше.
Компанія APPOINTER розробила ефективну CRM для керування СПА салоном. Система розвантажує співробітників від рутинних завдань, акумулюючи їх час більш якісного виконання прямих обов'язків. Власнику бізнесу CRM допомагає швидше приймати ефективні рішення на основі об'єктивної статистики, розумніше інвестувати у справу та нарощувати прибуток.